image

Fulltextové vyhledávání - nové

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Fotogalerie > Dění v obci s fotografiemi - původní fotogalerie > Dění v obci - foto 2014

Dění v obci - foto 2014

S posledním dnem roku 2014 - 31. prosincem jsme se rozloučili prvním "Obecním   silvestrem" v kulturním domě, který vyvrcholil  opravdu zdařilým ohňostrojem v 24,00 hodin.

Tohoto slavení pohodového silvestra se zúčastnilo velké množství občanů.

Poděkování patří panu M. Balínovi , hudbě Doteky a všem, kteří se na úspěšném průběhu podíleli.

 

 

 

Setkání s legendami - 15.12.2014 v KD

Fotografie a text Kulturní centrum Heřmánek -klikni zde: ALBUM 2014

 

 

Na  neděli 7.prosince 2014 pozvaly  centrum Heřmánek a  výbor pro kulturu obecního úřadu děti s rodiči do kulturního domu.

Tam již na ně čekal Mikuláš s andělem a čertem a také  bohatý program - soutěže, nadílka, zábava. 

Fotografie ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

Na pondělí 3.listopadu 2014 byla svolána ustavující schůze nového zastupitelstva obce.

Schůzi až do volby nové starostky řídila dosavadní starostka, paní Mgr. L. Jansová. Po zvolení nové starostky - paní J. Králové, se nová starostka ujala vedení schůze. Byla zvolena místostarostka, paní I. Gabrielová, předsedové komisí,  projednány a  schváleny nezbytné náležitosti, které nařizuje zákon. Podrobnosti lze nalézt v zápise ze ZO ( zde na úřední desce).                                                                          

Výsledky voleb jsou uvedeny níže.

Další fotografie a text ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

 

Vítání nových občánků 26.října 2014 se stalo opět velmi pěknou společenskou událostí.  Paní starostka Mgr. L. Jansová  spolu s předsedou kulturní komise MUDr. Z. Přecechtělem přivítali  8 nových občánků  (rodiče devátého  se omluvili). Vše vzorně připravily členky kulturní komise.  Pro velký počet dětí jsme se sešli v sále kulturního střediska Heřmánek.  Hudbu a zpěv nám pomohla zajistit ZUŠ Broumov -   paní Mgr. K. Nentvichová se svojí žačkou a nechyběly ani naše děti z mateřské školy, které si vedle básničky připravily drobnou pozornost pro každou maminku. 

Další fotografie a text ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

Ve dnech 10. až 11. října 2014 proběhly volby do zastupitelstev v celé republice. Výsledky voleb do obecního zastupitelstva  obce Heřmánkovice, kde se volilo 5 zastupitelů:

Zapsaných voličů: 380                                                                                                                Účast 228 voličů, to je 60 %

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky:

Jména a příjmení zvolených členů zastupitelstva

Volební strana č. 1 - Nezávislí                                                                                                         

1.Jana Králová            174 hlasů                                                                                                     2.Irena Gabrielová    163 hlasů                                                                                                      3.Jiří Staněk                132 hlasy                                                                                          

 Volební strana č. 2 - Starostové a nezávislí                                                                                    4.Zbyněk Přecechtěl  85 hlasů                                                                                                        5.Miroslav Balín         79 hlasů

Náhradníci                                                                                                                               Volební strana č. 1                                                                                                                 1.Ladislav Koller           101 hlas                                                                                              2.Veronika Flídrová        91 hlas                                                                                                     Marcela Slavíčková   35 hlasů                                                                                                  Volební strana č. 2                                                                                                                  1.František Pavlík     68 hlasů                                                                                                2.Ludmila Jansová   62 hlasů                                                                                                     3.Eva Martinová       49 hlasů                                                                                                        4.Jiřina Hliníková      16 hlasů

 

30.srpna 2014 - rozloučení s prázdninami. Kulturní komise a Heřmánek uspořádaly pro děti pochod po šipkách na Janovičky. Těsně před Janovičkami děti našly poklad a v restauraci Vyhlídka si pochutnaly na poháru. Naše tradiční  organizátorky v pěkném počasí připravily poutavou a náročnou trasu, kterou děti s přehledem zvládly.  Díky za krásnou akci!

Další fotografie a text ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

Za poklady Broumovska- koncert Českého tria v heřmánkovickém kostele Všech svatých    v sobotu 19.července 2014. České trio ve složení   Dana Vlachová- housle, Miroslav Petráš - violoncello, Milan Langer - klavír, zahrálo  3 skladby. Joseph Haydn: Trio G dur Hob. XV/25, Antonín Rejcha: Trio C dur opus 6 a Bedřich Smetana: Trio G moll opus 15. Koncert byl přijat diváky velmi vřele, České trio  bylo provázeno bouřlivým potleskem, na závěr i  potleskem  ve stoje. Jejich dva přídavky diváci  přijali s nadšením. Kostel zaplněn do posledního místa.

Další fotografie a text ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

 

Výjezdní zasedání zastupitelstva obce        v osadě Janovičky dne 11.července 2014.

 

Starostka seznámila občany  s děním v Heřmánkovicích a se splněnými připomínkami osadníků  z posledního výjezdního zasedání  v lednu 2014. Po diskuzi byla přijata usnesení k  plnění vznešených námětů a jednání pak pokračovalo v projednávání dalších záležitostí obce. 

Další fotografie a text ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

Malé letní dovádění, 5 ročník 21.června 2014 v Heřmánkovicích.

Zúčastnilo se 15 družstev z okolních měst a obcí. Soutěž zahájil hejtman Královéhradeckého kraje pan.  Bc. L. Franc spolu s předsedou DSO Broumov  panem K. Rejchrtem  a naší paní starostkou Mgr. L. Jansovou. Mimo soutěžení se děti povozily na vozících tažených psím spřežení, které připravil Musher klub z Červeného Kostelce ( velký úspěch u dětí i rodičů), v přestávce vystoupila polská hudební skupina  TAKDA s irskou hudbou (Valbřich), skokani s BOUNCE  CLAN  z Hrobu ( u Teplic v Čechách) a na závěr  vystoupení skupiny RANGERS BAND z Prahy. Rangers diváci nechtěli pustit z pódia. Následovala diskotéka a ohňostroj.

Nechybělo ani občerstvení, které zajistili naši občané, OÚ - grilované  prasátko, Pivovar Broumov, restaurace Vyhlídka.

Velké poděkování sponzorům a pořadatelům.

Další fotografie a text ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

1.června 2014 pěkné počasí na Mezinárodní den dětí. Opět vysoká účast a to nejen dětí.  Celé odpoledne se děti aktivně bavily, soutěžily a  sportovaly. Žádné překážky se nezalekly,  v pěně se neztratily.            Velké poděkování pořadatelkám.                                           Pokud nahlédnete do   tváří dětí v minulých ročnících, poněkud  rychleji  nám rostou a dospívají!   

 

Další fotografie ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

 

Kácení máje 30.května 2014. V deštivém týdnu opět jedno krásné odpoledne! Sluníčko a teplo, silné paže zdatných mužů velmi rychle máj položily na zem. A připravená pila  pouze s pomocí kluků oddělila  ozdobenou část. Ještě stuhy na památku a už odcházíme na tradiční místo za hřiště TJ Sokol. Ohniště, párky, vuřty - pěkné rozloučení s naší krásnou májkou. Jak to dělají na jihu Čech, kde máj stojí po celý rok až do postavení máje nové? Loučí se tak společensky jako my?

Další fotografie ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

Volby do Evropského parlamentu ve dnech 23. a 24. května 2014. Do voleb nastupovalo 38 stran. Naši voliči vybrali pouze 9 stran a voleb se  zúčastnilo 52 občanů z 389 zapsanývh voličů. Účast byla neobvykle nízká - 13,37 %.

 

 

 

 

Volby byly jako vždy u nás klidné, komise pracovala bezchybně.                            Volební komise vzpomíná na svého  dlouholetého a spolehlivého člena, pana Jiřího Koska, který letos zemřel. 

 

Děkujeme všem občanům, kteří se zúčastnili voleb.

 

Výsledky voleb - počty hlasů:   

ANO 2011

14
ČSSD 12
KSČM  7
TOP a starostové  6
ODS  4
KDU - ČSL  3
Strana svobodných občanů  3
Úsvit přímé demokracie Tomiho Okamury  2
Česká pirátská strana  1

 

 

Jako završení rekonstrukce budovy bývalé školy byla 19.května 2014  důstojně  pokřtěna informační tabule.

Budova nyní slouží všem občanům bez rozdílu věku. A všechny tři instituce jsou v novém, moderně  a účelně  zařízeném prostředí.

Mateřská škola a plně vybavená kuchyně v přízemí.

V prvním patře se samostatným vchodem:

Kulturní centrum Heřmánek

Knihovna

Reportážní foto ve Fotogalerii - klikni zde: 2014

 

 

10. května jsme si vyšlápli na Heřmánkovickou patnáctku - Memoriál Tondy Krále. Už třetí ročník. Pamětníci a účastníci pochodů  si vzpomněli, že je to již 20. ročník(!), kdy Tonda  zorganizoval první pochod. Současné organizátorky, Renata Stečínská a Jana Králová si byly vědomy významného výročí a tak pochod neměl chybu!  Spížní a pozorovací vůz (Tonda Král mladší), stíhací vůz (Ondra Papež), ostraha ( psi se nevzdálili nakrok a hlídali), občerstvení (kamion a  spolehlivý Luboš Jansa se synem) lékař a zdravotní sestra, nádherné počasí a vyšperkovaná příroda na trase. Od startu až do cíle pohoda, zkrátka došli ve zdraví všichni. Cíl byl tradičně u Králů - 2 druhy kávy, čaj, zákusek i něco tvrdšího pro povzbuzení ( už jsme přece v cíli). Rozdány diplomy a medaile. A vůbec se nám nechtělo domů, museli jsme zhodnotit trasu, organizátorky, dovědět se novinky ze společenského života ( prý 8.července  bude i svatba !)...                                                                                              Díky Renato a Jano!                                                                                                           Statistika:  20.ročník, 50 účastníků, 3 koně, 6 psů a pravé počasí pro turistiku .

Další fotografie ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

Fotografie pana Přemysla Valáška z patnáctky: https://www.flickr.com/photos/115527925@N05/sets/72157644715345072

 

30. dubna : Pálení čarodějnic o Filipojakubské noci. Kulturní centrum Heřmánek při postavení  májky spolu s dětmi vystrojilo opravdu reprezentační čarodějnici. Dnes večer nastal její čas.  Přišli ji vyprovodit  malé čarodějničky a malí čarodějové, vystrojení podle poslední čarodějnické módy. Spolu s rodiči a diváky jsme ji vyprovodili na hranici za hřištěm TJ Sokol. A tam oheň vše zlé zničil. Celá akce , jako již tradičně, skončila ohňostrojem.

Další fotografie ve FOTOGALERII - klikni zde : 2014

 

V týdnu od 17. do 21. března byla postavena socha svatého Floriana na nové místo, na prostranství v horní části obce.  Svatý Florian, mučedník,  patron hasičů,  stál na původním místě od roku 1811. Pro nebezpečí pádu celého sousoší na původním místě , bylo před dvěma roky rozebráno, opraveno a uloženo. Současně byl zpracován projekt pro úpravu prostranství, kde socha stojí.  Nyní, po obdržení dotace, bylo přistoupeno k prvnímu kroku a tím bylo doplnění chybějících částí a sestavení celého sousoší.

Další fotografie ve FOTOGALERII - klikni zde: 2014

 

maškarní karneval

V neděli 2.března uspořádal obecní úřad pro děti maškarní karneval. Děti, za pomoci maminek a tatínků vytvořily velmi nápadité masky a úbory. Celé odpoledne pak bylo ve znamené soutěží a tanečního reje. Vše velmi znamenitě řídila  paní "Klaunová" se svými pomocnicemi.  Zaznamenali jsme také, že některých soutěží se účastnili i rodiče -  a vedli si se svými ratolestmi velmi dobře. Odměnu  si všechny děti za svoji aktivitu opravdu zasloužily.  

Další fotografie ve FOTOGALERII -klikni zde: ALBUM 2014

 

Představení divadelního souboru  BroumovPředstavení divadelního souboru  Broumov. Kulturní dům 23.února 2014. Byly sehrány dvě jednoaktovky - Medvěd A.P. Čechova : Statkář přijíždí k vdově pro starý dluh, který zbyl po manželovi. Vdova, stále žijící ve smutku a věrnosti k nebožtíkovi, dluh nemůže vyplatit a neoblomného hrubiána se snaží vystrnadit ze svého domu. Ten se však nehodlá svých peněz vzdát a s medvědí houževnatostí v domě setrvává. Jednoaktovka „Medvěd“ je hrou o lidských vášních a především o tom, že láska je nevyzpytatelná. Poznámka - ve werichovské roli "Medvěda" byl jedinečný pan Petr Hlavatý.

Pod keltským dubemPod keltským dubem E. Jančíkové je veselou hříčkou o lásce a vzájemných lidských vztazích, zasazená do doby starých Keltů. Lidské vlastnosti  jsou  zde přenášeny do života přírodních bohů – Taranise, Esuse a především bohyně Epony.  Ta ze své pozice bohyně koní hraje důležitou roli  v očekávanou božské pomoci pro dva zamilované mladé lidi – Tora a Laru .   Jsme svědky  vychytralosti, domýšlivosti a  ovlivňování jednotlivých aktérů této jednoaktovk - bohů i lidí.

Další fotografie ve Fotogalerii: ALBUM 2014

Vítání občánkůVítání občánků - salonek kulturního domu 16.února 2014. Paní starostka spolu s předsedou kulturní komice  přivítali tři nové občánky naší obce. Jsou to kluci Šimon K., Miroslav H. a Lukáš D.  Miminkám zazpívaly a přednesly básničky děti z mateřské školy a  paní učitelka Šrůtková ze  ZUŠ Broumov se svojí sestrou, studentkou  konzervatoře,vítání provázely  zpěvem a hudbou.

Další fotografie ve Fotogalerii: ALBUM 2014

17.ledna 2014, Janovičky  - výjezdní zasedání obecního zastupitelstva spolu s rozšířenou kulturní komisí.

Jednání zastupitelstva a komise  výjezdní zasedání obecního zastupitelstva  výjezdní zasedání obecního zastupitelstva

Závody psích spřežení na Janovičkách18.ledna 2014. Závody psích spřežení na Janovičkách, stanoviště Heřmánkovice. Tradiční závod  byl letos na blátě a v husté mlze. Fanynky a fanoušci z Heřmánkovic opět na svém stanovišti závodníky povzbuzovali s neztenčenou měrou. Sice jsme je obtížněji rozeznávali při příjezdu v mlze, některé psy jsme ani v blátě nerozeznali, ale naše nasazení i nasazení závodníků bylo příkladné.  Lyže a saně byly vyměněny za kola a čtyřkolky a závodu to na napínavosti neubralo.

Další fotografie ve Fotogalerii: Album 2014