Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan > Fotogalerie > Dění v obci s fotografiemi - původní fotogalerie > Dění v obci - foto 2013

Dění v obci - 2013

Prezidentské volby  - 1. kolo 11. - 12. ledna 2013

Okrsková volební komise

Volby proběhly za velkého zájmu našich občanů. Již po  18. hodině v pátek  odvolilo tolik občanů, jako v posledních volbách ( krajské a senátní) za oba dny. Celkem z 386 voličů přišlo k urnám 224. K občanům jsme vyjeli i s přenosnou urnou.  Odvolilo tedy 58 % voličů.  Nejvíce hlasů dostal pan Miloš Zeman - 65. Druhý byl pan Jiří Dienstbier s 41 hlasem, třetí pan Jan Fischer - 35 hlasů a čtvrtý pan Karel Schwarzenberg - 30 hlasů. Do druhého kola po celostátním sčítání postoupili pánové Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg.
Věřímé, že i druhé kolo ve dnech 25. a 26.ledna bude probíhat za stejného zájmu našich občanů.

Prezidentské volbyPrezidentské volby - 2. kolo 25. - 26. ledna 2013

Účast 50%, z 386 občanů přišlo k volbám 193. Nejvíce hlasů dostal pan Miloš Zeman - 132, pan Karel Schwarzenberg - 59 a  dva hlasy byly neplatné.

 

Letecká záchranná služba v Heřmánkovicích

V dopoledních hodinách 14.ledna na požádání rychlé zdravotní pomoci přilétl vrtulník pro našeho občana, jenž byl v ohrožení života. Pacient byl  ihned transportován do fakultní nemocnice v Hradci Králové. Už je mimo nebezpečí. Celá akce byla velmi rychlá. A tak jen pár fotografií z reportáže, které pořídila paní Hana Cejnarová. Je obdivuhodné, jak zdravotníci obou služeb velice rychle a profesionálně zabezpečili transport našeho občana na příslušné odborné pracoviště. Bez nasázky lze hovořit o záchraně života. Pilot  vrtulníku má náš obdiv - dokázal přistát doslova na pětníku mezi domy. Více z fotografií.

 

 Vrtulník po přistání Letecká záchranná služba v Heřmánkovicích Překládání pacienta

 

Závody psích spřežení na Janovičkách - stanoviště Heřmánkovice

19.ledna 2013 tradiční závod psích spřežení po hřebenech a údolích  pohoří Javory. Start a cíl Janovičky. Podívejte se na několik fotografií ze stanoviště heřmánkovických fanynek a fandů. Jako každoročně byli dobře vybaveni - dobrá nálada,  teplá strava i ochranné nápoje. Ostatně podívejte se sami na FOTOGALERII -  klikněte zde: ALBUM 2013
Závody psích spřežení na Janovičkách - stanoviště Heřmánkovice

Maškarní ples našich dětí - kulturní dům 13.března 2013

Maškarní ples našich dětí - kulturní dům 13.března 2013

Pokračování ve Fotogalerii - klikněte zde: ALBUM 2013

Setkání s legendami - kulturní dům 14.března 2013. Pan Tomáš Magnusek přivezl herečku paní Valentinu Thielovou a lékaře, pana MUDr. Radima Uzla.  Paní V. Thielová tento večer  také s námi oslavila významné životní jubileum. Opět velice zdařilý večer!

T. Magnusek, V. Thielová a a MUDr. R. Uzel

Další obrázky ve fotogalerii - klikněte zde: ALBUM 2013

BenediktiniV sobotu 27.dubna 2013 byla zahájena vernisáží výstvava v muzemu města Police nad Metují "Via Benedictina" - 800 let od příchodu benediktinů na Broumovsko.  Benediktini byli význámnými spolutvůrci  dějin Broumovska i samotných Heřmánkovic. Výstava je velmi přitažlivá svým panelovým uspořádáním - texty jsou doplněny množstvím obrazových příloh. Stojí zato ji navštívit. Poznámka - později bude přemístěna i do Broumova.

 

26.dubna 2013 - velmi příjemné počasí pro zdobení a stavění "Májky". A také čas pro ustrojení čarodějnice, která způsobila všechno zlé a špatné. A dojde na ni 30. dubna. A na závěr občerstvení u ohně.

Obrázky  ve Fototogalerii - ALBUM 2013

30. duben 2013, předvečer prvního máje.  Pálení čarodějnic. Scházíme se opět              u obecního úřadu.   Na programu je tradiční přehlídka čarodějnického dorostu a pochod k hranici za hřištěm TJ Sokol. Po zapálení hranice a symbolického spálení zla, které představuje čarodějnice, se podíváme na ohňostroj.  A letos byl ohňostroj  obzvlášť zdařilý, přímo profesionální!  Děkujeme TJ Sokol za postavení  hranice a občerstvení, členkám kulturní komise, KC Heřmánek za organizaci a panu Marcelu Vaněčkovi za ohňostroj.   Každý rok se představují nové čarodějničky a čarodějníčkové.   A co jejich rodiče a návštěvníci u ohně?  Jsou stále moudřejší a krásnější.

Obrázky  ve Fototogalerii - ALBUM 2013

13.května uspořádala kulturní komise a KC Heřmánek oslavu Dne matek. Kulturní program zajistily děti mateřské školy a taneční soubor "Country dance Broumov". Po skončení oslavy byl promítnut film Jedlíci aneb sto kilo lásky režizéra Tomáše Magnuska.

den matek

 Panaromatický záběr sálu KD, vpravo děti z MŠ

Obrázky ve Fotogalerii - ALBUM 2013

Memoriál Tondy Krále - Heřmánkovická patnáctka.  25. května 2013

Hejtmánkovice

dopolední start pod kostelem. Sešlo se 34 účastníků. Počasí chladnější, ale nepršelo. Trasa opět výborná s četnými výhledy na okolní krásnou krajinu  ze svahů Javořích hor.   V polovici trasy bylo připraveno občerstvení, které využili všichni. A tak jsme s novými silami mohli pokračovat v pochodu.

Do cíle došli všichni -  ti nejstarší i nejmladší účastníci. Závěr byl u Králů, kde byly u kávy a čaje  rozdány diplomy a medaile.  Opět , jako odpočinková lóže,   s námi jel pan A .Král  s párem koní a vozem . Byl využíván dětmi, pro které to bylo vítané zpestření.

Obrázky ve Fotogalerii - ALBUM 2013

Kácení máje

31.května 2013 u kulturního domu - Kácení máje. Na závěr deštivého dne se na pár hodin objevilo slunce a tak umožnilo   důstojně se  rozloučit s naší májkou. Po skácení máje jsme zamířili za hřiště, kde tradičně u táboráku byly  opečeny párky ( špekáčky, klobásy) a prodiskutovali jsme letošní, trošku podivné jarní deštivé počasí.

 

Obrázky ve Fotogalerii - ALBUM 2013

Dětský den

Dětský den  organizovala TJ Sokol. Kvůli počasí s   několikaměsíčním předstihem vybrali  16.červen a opravdu vybrali dobře.  V krásném počasí  se děti výborně bavily, zápolily a užívaly svůj den od 9,30 do 15 hodin. Sokolové  a sokolky pro ně připravili mnoho soutěží a zajímavostí.  Pak od 15 hodin mistrovský fotbalový zápas Heřmánkovic proti Teplicím nad Metují, po něm zápas mladých fotbalistů proti zkušeným hráčům.  Na závěr krásného dne taneční zábava. Opět velmi pěkný den pro děti. Chválíme TJ Sokol.

Obrázky ve Fotogalerii -ALBUM 2013

Malé letní dovádění  22.června 2013 v Otovicích          

Netradiční soutěž obcí sdružených v DSO Broumovsko. Opět velmi napínavá, s  vysokým nasazením družstev jednotlivých obcí ( složení šestičlenného  družstva:  2  ženy, 1 důchodce,  1 dítě do 12 let,  2 libovolného věku či pohlaví a   kapitán ) a fanoušků  družstev. 

Malé letní dovádění  22.června 2013 v Otovicích

Ve 14 dodin soutěž zahájil předseda DSO pan K. Rejchrt, přítomné uvítal starosta Otovic pan P. Novák. Soutěž začala slavnostním nástupem, zapálením ohně a rozchodem družstev  k jednotlivým disciplínám. Závěr   začal opět slavnostním zástupem, vyhlášením pořadí a předáním odměn, které spolupředával hejtman Královéhradeckého kraje Bc. L. Franc. Hostem soutěže byla  paní Mgr. Z. Horníková, viceprezidentka Nejvyššího kontrolního úřadu ČR.  Obec Heřmánkovice se letos umístila na druhém místě. Podle pravidel, protože vítězný Božanov již pořádal Malé letní dovádění, naše obec uspořádá 5. ročník v příštím roce v Heřmánkovicích. 

Obrázky ve Fotogalerii - ALBUM 2013

Vítr z polské strany dne 25.6.2013 přerušil téměř na celý den ve  střední části obce přívod  elektrické energie.  U firmy Bronas vyvrátil z kořenů lípu,  ta strhla  elektrické vedení a zlomila  jeden sloup. Téměř v celé  obci jsou drobnější škody (polámané větve, vyvrácené keře a pod.).

Následek pádu lípy do vedení  Koruna lípy na  vedení el.proudu I čtyřicetiletý keř čimišníku nevydržel

Výjezdní zasedání zastupitelstva obce v Janovičkách -  rest. Vyhlídka 26.července 2013

Zastupitelé a referující  Přítomní  obyvatelé a chataři Opravdu velmi pěkná účast

 

Hudební festival v kostelích Broumovska v sobotu 24.srpna 2013

Za poklady Broumovska. Hudební festival v kostelích Broumovska v sobotu 24.srpna 2013 svým předposledním koncertem vstoupil do kostela Všech svatých v Heřmánkovicích. I zde umělce uvítal zcela zaplněný kostel. Duo polských umělců  Clarideon zcela uchvátilo diváky a tak na závěr sympatickým  hudebníkům uspořádalo dlouhotrvající ovace ve stoje. Akordeon a klarinet je pro nás neobvyklé hudební spojení, ale mistrovství obou umělců si získalo diváky okamžitě.  Klarinet - Jan Jakub Bokun, akordeon Michal Moc.

Další fotografie ve Fotogalerii :ALBUM 2013

Setkání knihovníků obecních knihoven okresu Náchod 

Setkání knihovníků obecních knihoven okresu NáchodV sobotu 5. října  se v našem KS Heřmánkek  se sešli knihovníci obecních knihoven okresu Náchod. Setkání zorganizovala Městská knihovna Náchod. Knihovníky přivítala R. Stečínská, vedoucí naší knihovny. Za obec je pozdravila místostarostka paní I. Gabrielová a K. Gabriel pohovořil o dějinách obce.   S programem a organizací pak vystoupila paní V. Škraňanská, vedoucí regionálních služeb městské knihovny v Náchodě. Spolu s ním přijely metodičky Městské knihovny Náchod  M. Lelková a K. Venclová.

Po krátkém občerstvení R. Stečínská promítla a slovem doprovodila historii a  činnost naší knihovny. Diskuze pak vyvrcholila přímo v knihovně. Po prohlídce  knihovníci odjeli do  Hynčic a Teplic nad Metují, kde měli svůj  další program.

Setkání bylo  velmi srdečné,  zajímavé a poučné. 

Další fotografie Kulturní centrum HEŘMÁNEK: ALBUM rok 2013

Setkání s legendami

setkání s legendami

Dne 13.října 2013 v kulturním domě.    Pan Tomáš Magnusek pozval herečku paní Ivanku Devátou, herce pana Jiřího Krytináře a mladého hudebního skladatele pana Patrika Ulricha, který večer doprovázel hudbou  s filmovými melodiemi. Opět velmi krásné a příjemní setkání.

 

 

 

Další fotografie ve Fotogalerii: ALBUM 2013

Broumovsko na historických zobrazeních

Broumovsko na historických zobrazeníchV Knihovně, v  kulturním centru Heřmánek  v úterý 3. prosince 2013 byla slavnostně křtěna kniha  Broumovsko na historických zobrazeních. Autor, pan Petr Bergman zde představil svoji knihu, podělil se o zážitky při jejím zpracování a  zodpověděl četné dotazy. Pak se kniha prohlížela a znovu se nad ní  diskutovalo. A  je co prohlížet! Opravdu objemnou publikaci,  bohatou  zobrazeními s četnými popisy je nutno mít doma!

Další fotografie ve FotogaleriI: ALBUM 2013

 

 

Vánoční koncert v kostele Všech svatých.

Vánoční koncert v kostele Všech svatých.20.prosince kulturní komise spolu s Heřmánkem uspořádala vánoční koncert v našem kostele. Koncer zahájila starostka obce a pan farář M. Lanži. Vystoupily děti z MŠ a po nich umělci ze Základní umělecké školy v Broumově. Návštěvníci koncertu odměnili umělce bouřlivým potleskem.  

 

Další fotografie ve Fotogalerii: ALBUM 2013

 

 

Slavnostní schůze zastupitelstva obce dne 23.prosince 2013 v kulturním domě.

Schůzi zahájily Slavnostní schůze zastupitelstva obce dne 23.prosince 2013 v kulturním domě.děti z MŠ Olivětín, které sehrály vánoční hru o jesličkách a Ježíškovi v Betlémě. Měly velký úspěch. Po nich paní starostka otevřela pracovní část slavnostní schůze. Po vystoupení všech zastupitelů  a diskuzi následovao veřejné představení dvou mladých sportovců  a jejich úspěchů v boxu u nás a už i v zahraničí. Jsou to H. Brause  a M. Jarkovský. Z rukou starostky,  od zastupitelstva obce,  obdrželi  finanční příspěvek za dobrou reprezentaci Heřmánkovic. Setkání s občany bylo ukončeno  přípitkem  se všemi přítomnými.

Další fotografii ve Fotogalerii: ALBUM 2013

Tradiční  rozjímání  (vzpomínání  a hodnocení) před  právě končícím rokem - Příroda 30.12.2013.

Tradiční  rozjímání

 

 

 

Další fotografie ve Fotogalerii: ALBUM 2013

 

 

 

 


Rozloučení se starým rokem u Obecního úřadu

31.12.2013 - 1.1.2014. Po společném přípitku a ohňostroji byly vypuštěny balonky štěstí s přáními do nového roku.

 

Další fotografie ve Fotogalerii: ALBUM 2013