Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan > Fotogalerie > Dění v obci s fotografiemi - původní fotogalerie > Dění v obci - foto 2012

Dění v obci - foto 2012

14.ledna v kulturním domě obecní úřad spolu s kulturním centrem Heřmánek zajistily promítání filmu Bastardi 2. Pozván byl scénárista a producent filmu pan Tomáš Magnusek. Po besedě  byla promítnuta část filmu Školní výlet s komparsem z naší obce.  Návštěva byla přímo rekordní.

Úvod k filmuBeseda po filmuUkázky z filmu Školní výlet

Sobota 21. a neděle  22. ledna byly ve znamení závodů psích spřežení na Janovičkách.  V sobotu jsme se vypravili na stanoviště U Otočky pod hájenkou a sledovali napínavé a někdy  i dramatické zápolení psích spřežení. A že to není nudný sport mohou dosvědčit mnozí  diváci na startu a cíli na Janovičkách.

Naše stanoviště u závodní tratiObčerstvení a vytápěníRodinný výlet

MusherkaStíhací jízdaPozor na čepici!

Sobota 21.ledna večer - kulturní dům. Již 9. obecní ples. Tradičně bohatá tombola ( 160 cen), dobrá hudba a dobře se bavící účastníci.

Tombola

Neděle odpoledne 19.února v kulturním domě . Sál zaplnily děti , pro které kulturní komise a  Heřmánek uspořádaly maškarní karneval. Členky obou institucí vše vzorně  připravily, zorganizovaly a řídily. Děti i rodiče nezklamali - masky opravdu vyvedené, hojná účast a radost.

Vrchní klaun, Šebestová a MachPekelníček a princeznaSpokojený úsměv

Děti, seznámíme se!Paní klaunová zpovídá maskyDefilé pro rodiče a hosty

Trefil?OdpočinekKdo lépe

Kdo déle?Ti nejlepší....... Ti nejlepší

21.února v kulturním domě. Premiéra filmu Školní výlet. Sál byl zaplněn do posledního místa a všichni byli zvědaví, jak  na film, tak, a to zejména , jak se osvědčí někteří z nás jako kompars. Předesílám,že film nezklamal a nezklamali ani naši "herci".  Pan Tomáš Magnusek s sebou přivedl vzácné hosty a představil je divákům , v krátké besedě  jsme  uslyšeli i " veselé historky z natáčení". Představitelky naší obce jim předaly květiny a dárky a film  mohl začít. Diváci na jednotlivé scény reagovali okamžitě a často bylo slyšet výbuchy smíchu. Na plátně jsme poznali i naše občany, ocenili výkony profesionálů a dějovou linii filmu. Z představení jsme odcházeli spokojeni a s novými zažitky. Pan T. Magnusek  ukázal své seniory jako živé a aktívní lidi a poničil tak převládající pohled na ně  v našich médiích. A herci si své postavy zahráli s chutí , s nadhledem a s určitým rošťáctvím -  postavy voněly člověčinou. Díky. Poznámka:  Zvlášť děkujeme paní  Jiřině Koskové za krásný rautový stůl.

Představení hostůPředání dárkůKoho  fotografuje?

Kameraman pan Milan HodekPaní starostka se svým filmovým tanečníkem panem Antonínem HardtemZpěvačka Michaela Nosková s dcerou

Pan Ladislav Trojan a pan A. HardtMilý Jan Bendig Krásná dáma paní Miriam Kantorková

Režizér filmu, pan Petr ŠíchaPan Tomáš Magnusek, v pozadí spolupracovníkNaš hosteska, Renata Stečínská

Koncem února jsme navštívili Klub maminek Heřmánek.  Zaměřili jsme se na děti. Nechybí jim něco? Nestrádají v klubu? Nechybí a nestrádají!  A dobře, jako maminky, se baví.

exkurzeklub maminekspokojené děti

Kulturní dům:  3.března 2012 k nám přijelo Divadlo Broumov s představením Hrobka  s vyhlídkou.  Režie Jan Holek. Hra má spád, založený na rychlém střídání postav a událostí na scéně a hlavně na klasickém anglickém humoru. A my jsme se opravdu bavili.

Tyto postavy vystupují pocelé představení. Ale konce se nedožijí.Zaplétáme se do děje...Trošku neobvyklé seznamování

...a drama začína..Nekončíme, ještě pár postav žije!Děkovačka a dlouhý potlesk

Kulturní centrum Heřmánek 22.března 2012  pozvalo rodiče s dětmi i ostatní spoluobčany na společnou přípravu na Velikonoce. Paní I. Štovíčková s sebou přinesla spoustu nápadů,vedoucí Heřmánku, paní Renata Stečínská  připravila velké množství materiálu, aby bylo z čeho tvořit. A tak jsme za pomoci paní Šťovíčkové malovali kraslice barevným voskem i barvami, modelovali velikonoční zvířátka ze sena, umně stáčeli proutí a  zdobili je kuřátky, mašličkami, peřím .... Fantazie neměla žádná omezení!  Také na pomlázky došlo, pan J. Jurásek předvedl, poradil a pomohl.  Nikdo se nedal zahanbit  a tvořili a vyráběli  všichni. Škoda, že jste neviděli to nádherné zaujetí dětí a jejich výrobky!  Končili jsme až za tmy!

Netradiční věnečkyPaní I. Šťovíčková ukazuje zdobení kraslic voskemBabička jen přihlíží. Že to ale vnučce jde!Bude krásné... A i kluci umí!Bude se líbit?PanJ. Jurásek učí plést pomlázkuVěnečky už jsou před dokončením. A hele, netradiční vajíčko!Pomůžeme tatínkovi?16 proutků!Proutky ozdobit, vloži kuřátko a je hotovoVelikonoční "dílna"Uměli byste i Vy vytvořit zajíčka ze sena?Tvoříme ozdoby na VelikonoceVelice zručná "pletařka" pomlázek

Beseda s legendami v kulturním domě dne 28.3.2012.  Pan Tomáš Magnusek přivezl paní Libuši Švormovou a Zdenka Srstku. Opět a snad už tradičně, krásný večer. Pan Srstka okamžitě navázal s diváky kontakt. Byl bezprostřední, zajímavě a s vtipem mluvil o  profesi kaskadéra, o své herecké práci a přiznal  i svoji lásku ke zvířatům. Paní  Švormová byla ve svém vyprávění kouzelná, v improvizované skeči  okamžitě zaujala diváky a svým vystoupením  navodila velmi příjemnou atmosféru.

Pánové Zdeněk Srstka, Tomáš Magnusek a paní  Libuše ŠvormováPaní Švormová vyprávíBavíme se opravdu dobřeNeodolatelný pan SrstkaDobrovolník a pan SrstkaKouzelná herecká etudaLoučíme se s milými hostyZápis do pamětní knihy obceRozloučíní  s představitelkami obce

Kulturní centrum Heřmánek: Noc z pátka (30.3.) na sobotu. Pořad Noc s Andersenem. Více  v  Kulturním centru Heřmánek!

Noc s Andersenem


Nešpory  v Heřmánkovickém kostele ve dnech 20. a 21. dubna 2012. Kulturně-vzdělávací akce.V rámci intenzívního víkendového semináře se zde  studenti hudební vědy Univerzity Karlovy v Praze věnovali studiu i zpěvu hudby období středověku a
renesance. Jejich snaha o porozumění dobové hudební praxi se promítla do
rekonstrukce středověké liturgie hodinkového officia, které  zpívali v
kostele Všech svatých v Heřmánkovicích v pátek 20. dubna od 21 hodin (nešpory),
dále v sobotu 21. dubna od 7 hodin (laudy) a od 21 hodin (nešpory). V neděli
22. dubna se studenti zúčastnili mše svaté v kostele Sv. Petra a Pavla v Broumově
(10 hodin), jejíž hudební složku obohatili o středověkou hudbu.

Navštívili jsme nešpory 21.dubna ve 21 hodin. / Z lat. vesper,
»večer«. Liturgická modlitba církve, přednášená či zpívaná večer ( - liturgie
hodin, - breviář/. Modlitbou nešpor se vzdávají díky za to, co nám bylo
darováno během dne, či za to, co bylo řádně vykonáno. Spolu s ranními chválami
jsou hlavními modlitbami denní modlitby církve.)

Odnášíme si silný duchovní a kulturní zážitek. Něšpory zazpívali   4 studentky  a  4 studenti        s pokorou k obsahu zpívaného textu  a geniu loci  barokního kostela Všech svatých.

Mužská část Dívčí hlasyPaní Mgr. Veronika MráčkováDuch nešporAtmosféra nešporAtmosféra nešporSvětlo a tmaVedení zpěvu i slovaStudenti

Na Filipo-Jakubskou noc jsme se připravovali už 29. dubna, kdy jsme ustrojili májku,  také vystrojili čarodějnici a   uklidili alej za kostelem.  A večer 30. dubna se sešel výkvět čarodějnictva  u obecního úřadu a všichni jsme vyprovodili hlavní čarodějnici na hranici za hřištěm.  Závěr tvořil  ohňostroj.

ZdobímeStrojení čarodějniceOpravdu skvostna hlavní čarodějniceŠikovné ženySilní mužiJarní úklid v aleji za kostelem

Mladí brigádníciObčerstveníPoslední úpravy hranicePrvní čarodějnice přicházejíA další i zdálky, přijíždějíSpolečné foto, odměna a vzhůru ke hraniciA čarodějnice je namístěJsme připraveniUž se rozhořívá"Lóže"Náš dorostJedna hezčí než druhá ( a než druhý)

7.května 2012, 15 hodin: Slavnostní otevření Kulturního centra Heřmánek v budově bývalé školy - 1.patro.   Ikdyž Kulturní centrum Heřmánek již má řadu velmi zdařilých  akcí za sebou, dnes jsme jej slavnostně otevřeli pro širokou veřejnost.  Paní Renata Stečínská, vedoucí střediska, nás provedla po jednotlivých  místnostech budovy.  Pro občany se tak  otevřely nové prostory pro pořádání kulturních a společenských akcí. Středisko je samostatně přístupné  přístavbou schodiště, vybaveno potřebným zařízením a  materiálem.  Ve středisku je umístěna knihovna,klubovna na větší akce, kancelář, kuchyňka i  samostatné sociální zařízení.

HostéPaní místostarostka a starostka Vedoucí kulturního střediskaVystoupení dětíKnihovnaProhlídka a diskuse

KancelářKuchyňkaMístnost pro akceZačínáme venku i uvnitřOmítkyPřístavba hotovaSchodištěSchodištěProbourán vstup do patra

logoPochod kolem Heřmánkovic - 26.května 2012 jsme uspořádali první ročník Memoriálu Tondy Krále, který jsme znali pod názvem Heřmánkovická patnáctka. Heřmánkovickou patnáctku založil a zorganizoval Tonda Král v roce 1978. Byl při všech 17 ročnících. Odchodem Tondy do Machova byla tato tradice přerušena rokem 1995.  Na jeho památku ji obnovilo a zorganizovalo  Kulturní centrum Heřmánek. Na startu za pěkného počasí se sešlo 27 účastníků.  Novinkou byl "spížní a markytánský" vůz  Tondy Krále mladšího.Byl neustále využíván dětmi při stoupáních na trase, vezl zásoby tekutin, aby nebyl narušen pitný režim účastníků (alcohol free!) a moudří koně určovali tempo pochodu. Cestou jsme se setkávali s krásnými pohledy do krajiny (ta panoramata!). Hlavní občerstvení nás čekalo v poslední třetině trasy. Vzorně připravil L. Jansa . Podával se párek, který si každý upravil podle své chuti. ( Místo občerstvení bylo projednáno s příslušnými organizacemi, ohniště na cestě bylo uloženo do vaničky, zalito vodou a odvezeno do vsi. Nic po nás nezůstalo). Závěr pochodu byl na hřišti TJ Sokol, kde byly předány medaile a diplomy. Někteří účastníci měli tolik sil, že ještě zůstali na fotbalové utkání našich fotbalistů s Teplicemi n.M.

Připravujeme se ke startuVyrážímeKrátké zastaveníObčerstvení U LipekOběd v příroděTy chutnaly!Krátká zastávka - vyhotovujeme diplomyCíl - diplomy a medaile!Tak co, stálo to zato?

Vítání občánků 27.května. Tradičně jsme zahájili písničkami a básničkami, které přednesly učitelka a žačka ze ZUŠ Broumov a děti z MŠ Heřmánkovice. Paní místostarostka přivítala rodiče a hosty, pak  představila naše nové občánky. Předseda kulturní komise přivítal a uvedl děti do obce Heřmánkovice.  Po zápisu rodičů do paměťní kniky následoval společný přípitek. Noví občánci byli hodní a pozorní, určitě nám všem budou jen k radosti. Přejeme jim i rodičům zdravý,  spokojený a aktívní život.

Vystoupení ZUŠ BroumovDěti z MŠ HeřmánkoviceRodiče s dětmiManželé Juráskovi s EliškouPaní Krinkeová s Tadeáškem a šťastný dědečekManželé Martinovi s BerenikouManželé Slavíčkovi s EmouPříbuzní a přáteléPaní místostarostka a pan předseda kulturní komisePodpis do paměťní knihySpokojená BerenikaNa zdraví!

Kácení máje 31.5.2012 - Nejprve bylo třeba májku složit na zem, vrchníčást děti převezly nad hřiště, odstrojily a pak se zabavily sami. Rodiče připravili občerstvení a hodnotili uplynulý měsíc .Byla to pěkná akce.

Kácení vyžadovalo dva odpovědné mužeOpatrněNa vozík s ní!Odvézt, odvázat mašleObčerstvení pro rodiče a dětiPohoda

Dětský den na hřišti 3.června. Sešlo se téměř sto účastníků. A z toho kolem 60 dětí.  A letos to bylo náročné! Těch úkolů!  Začali jsme v 10 hodin a končili ve 13. Obětaví pořadatelé byli na roztrhání. Počasí přiměřené až na závěr (pěna - ještěže pomohli Sokolové a tak se některé děti umyly ve sprchách). Ale o všem budou vypovídat fotografie. Kulturní komise,  Heřmánek a dobrovolnice zajistily opravdu vše na vysoké úrovni. A tak se děti a ani rodiče nenudili, za každou splněnou disciplínu se dávaly body a hned následovala odměna. Například pro střelnici bylo připraveno přes 100 papírových růží. Děti ji oblehly a všechny růže si vystřílely. Kdo měl splněno, prohlédl si sanitku zdravotníků, šel se občerstvit a svézt se na vozíku s psím spřežením.  Neodolali ani rodiče! Vzorně připravil Musher klub Metuje  Červený Kostelec.  Závěr tradičně pěna, kterou zajistili Hasiči z Jetřichova. Lotos je ale provázela smůla a tak se čekání na pěnu protáhlo. (Zato maminky byly připravené - mnohé měly ssebou náhradní suché oblečení pro děti.) Občerstvení  vzorně zajistila Marcela Slavíčková se svými pomocníky.

Všichni účastníci zaslouží uznání. Děti za soutěživost a rodiče za povzbuzování, TJ Sokol za vzorně upravené hřiště, záchranná služba  za ochotu ukázat své zdravotnické zařízení, musheři   z  MC Metuje jezdili se svými psy do roztrhání těla, Hasiči Jetřichov za snahu. A těm, kteří zajišťovali občerstvení i za nápad, že byli připraveni i na mokrou variantu. A heřmánkovické ženy - ty nemají konkurenci!

Děti soutěžíKdo rychle a dobře složí obrázek?Centrum několika soutěží ( chůdy, hod na cíl...)Jízda se psyStřelnice v obloženíZáchranářiSpolečné foto, nepřišli všichniPřidejte ještě!A nakonec  sprcha.

Sportovní den TJ Sokol pro děti, ale i pro dospělé - 16.června na hřišti . Bohatý program, který připravili sportovci,  začal v deset hodin šipkovanou. Děti  ochotně a s nadšením plnily různé úkoly. Po náročné hře bylo připraveno občerstvení, krátký odpočinek a rychle na hřiště.  Další, velice rozmanité soutěže zaujaly: přenášení vajíčka na lžíci, převážení vody v kolečku, kop na brankáře, přetahovaná, téměř futuristické líčení  obličejů soutěžících, v průběhu dopoledne vyrostl na hřišti nafukovací hrad se skluzavkou, v okolí hřiště( podle pověstí TJ Sokol)  byl  ukryt poklad a tak jej děti hledaly.  Se šátkem na očích - pouze hmatem si vybíraly své budoucí miláčky plyšáčky. Prokousávaly se koláči ke stříbrným mincím....  Na hřišti bylo neustále živo, každý chtěl vše zkusit a úspěch byl vždy odměněn. Od 15 hodin byl poslední mistrovský  zápas v kopané a naši zvítězili  po výborném výkonu 5:2.  Závěr po utkání - pěna! Pěna byla opravdovým vyvrcholením, nejenže vydržela velmi dlouho, ale děti i dospělí se jí nemohli nabažit a až po hodině tato disciplina byla ukončena. Po 18.hodině začalo utkání v kopané mezi ženskou jednenáctkou ( perfektně vyžehlené dresy, sportovkyně upravené a nalíčené) a muži  ( pohodlný plandavý domácí úbor a někteří borci se ani neoholili!). Myslíme si, že nakonec  vyhrály ženy, které do hry vnesly dravost, rychlost a velké nasazení.  Po utkání nastal čas usednout na hřišti k  plátnu a byl shlédnut vítězný duel našich a Poláků na mistrovství Evropy v kopané.  Přesně ve 22 hodin se nad hřištěm rozzářil ohňostroj.  Po celý den hrála hudba k tanci, což v přestvávkách využily děti.Občerstvení zajištěno a lákavé ( ta šunka na grilu!... a ta cukrová vata!). Pořadatelé  TJ Sokol  vzorně  připravili tento sportovní den, který se vydařil nejen počasím, ale  především velkou účastí dětí i dospělých. Moc chválíme!

Poznáme je?Intrukce pořadatelůPřetahování lanem - nástup Co si vyberu?Kdo bude první?Pěna....

7.července 2012 - Za poklady Broumovska. Koncert komorního souboru Pro Anima (Pro duši) v kostele Všech svatých. Rita Čepurčenko - housle, Matěj Vlk - housle, Jan Nykrýn - viola, Věra Anýžová - violoncello, Liběna Séquardtová - kontrabas.  Skladby Mozarta, Dvořáka, Corelliho.  Ve zcela zaplněném kostele nás pohladila po duši hudba starých mistrů. Další nezapomenutelný zážitek!

  Po konceru před kostelem

20. července 2012 - výjezdní zasedání obecního úřadu na Janovičkách. Osadníci přišli v hojném počtu a také v hojném počtu diskutovali. 

Paní starostka a místostarostka OsadníciZaplněný sál

28.července 2012. Malé letní dovádění ve Verneřovicích. Zábavná soutěž obcí Broumovska. Vždy skvělá atmosféra, soutěžní družstva ( letos jich bylo 15)  závodí s vysokým nasazením a soupeřům nic zadarmo nedarují. Napětí až do poslední soutěže. Podívejte se tedy na reportáž z Vernéřovic.

 

Řazení před nástupem Zapálení ohně paní posl. Horníkovou 

25. listopadu v kulturním domě zahrál našim dětem pohádkový příběh ČERTOVA KNIHA  loutkový soubor BRUM z Broumova. Děti i rodiče spokojeni.

  

V pátek 23.listopadu v kulturním domě promítání filmu BASTARDI III. Po filmu následovala beseda s režisérem panem T. Magnuskem. Opět velmi zdařilá akce.

První návštěvníci Hlediště  PanT. Magnusek Zamyšlení Vtipná odpověď

2. prosince  Kulturní dům - Čertovské odpoledne spojené s mikulášskou nadílkou a rozsvícením stromečku. Letos se Mikuláš zmohl a ochočil si dalšího čerta. A tak vedle krásného anděla měl v dobrovodu čerty dva ( a byli výborní!). Ten druhý se objevil za záclonou zcela neočekávaně a byl tuze zlý! Dokonce jednu hodnou hlolčičku nacpal do pytle!  Ale ona se nedala a utekla mu. Nakonec se oba čerti s dětmi spřátelili. Jinak nemohli! Zlobivé děti už asi jsou jen v pohádkách. Každý dostal od svatého Mikuláše dárek - ale musel Mikuláše  a anděla přesvědčit, že umí zpívat nebo přednést básničku. Následovalo občerstvení,  soutěž i tanec. Po setmění jsme odešli před kulturní dům a zavolali na stromeček, aby se rozsvítil. Ten se ale dal prosit! A pak domů nebo ještě na chvilku do tepla sálu kulturního domu. 

Přichází čert, anděl i svatý Mikuláš Seznámení v bezpečí u maminky Pozdrav dětem 

7. prosince 2012 od 17 hodin v sále  kulturního  domu jsme se šešli s legendami českého filmu. Pan T. Magnusek přivezl herečku paní Ivanu Andrlovou a filmového režizéra pana Václava Vorlíčka.  Moderátor večera, pan T.Magnusek navodil velmi příjemné povídání obou hostů.  Zejména pan V. Vorlíček je neodolatelný vypravěč. A tak jsme se dověděli nejen o jeho životě a cestě k filmu, ale i podbrobnosti z techniky natáčení jeho velice úspěšných filmů. Paní Adrlová vyprávěla  o svých rolích a spolupráci s panem Vorlíčkem.  Na závěr byly i dotazy diváků. Beseda se nakonec protáhla a nechtělo se nám domů. Oba hosté byli  úžasní vypravěči , velice  milí a skromní.

Pan T. Magnusek zahajuje setkání Paní Ivana Andrlová Pan Václav Voříšek 

Vypráví pan V. Vorlíček Jdeme si pro podpisy Podpis umělce do paměťní knihy

14.prosince 2012 u kulturního domu. Vypouštění balonků s přáním k Ježíškovi.Také my jsme se připojili k celostátnímu  a už  druhý rok pořádanému vypouštěná přání. A bylo to zajímavé. Balonek do ruky, napsat přání a odeslat.

   A přání odlétají 

Vánoční koncert v kostele Všech svatých dne 22.prosince 2012. Vystoupily děti z MŠ Heřmánkovice, MŠ Olivětín a učitelé ZUŠ Broumov. Po loňském velmi pěkném  koncertě  přišla už téměř  stovka diváků. Koncert se opět  díky dětem a především učitelům  velice vydařil.

Koncert spolu s paní starostkou zahájil pan farář N, Lanži   MŠ Heřmánkovice MŠ Olivětín 

28.prosince 2012 v kulturním domě.  Tradiční veřejná schůze Zastupitelstva obce v závěru roku. Vystoupení dětí z MŠ Heřmánkovice a Olivětín. Skládání účtů a výhled pro nový rok. Diskuze a společný přípitek. Po schůzi beseda v srdečné atmosféře.

Vystoupení dětí z MŠ Heřmánkovice a Olivětín Vystoupení dětí z MŠ Heřmánkovice a Olivětín Vystoupení dětí z MŠ Heřmánkovice a Olivětín

Konec roku 2012 a začátek roku  2013. Setkání u OÚ, přípitek a ohňostroj. 

Konec roku 2012 a začátek roku  2013. Konec roku 2012 a začátek roku  2013. Vypouštění balonků štěstí (foto M. Brych)