image

Fulltextové vyhledávání - nové

Drobečková navigace

Úvod > Okolí > Výlety do okolí

Výlety do okolí

Adršpach

Broumov

Benediktinský klášter sv. Václava

V současné době je opatství Broumov administrováno z Prahy - Břevnova (administrátor Pater Prokop Siostrzonek), správcem kláštera je pan Přemek Sochor.

KONTAKTY
          Telefon: +420 491 521 282
          Telefon: +420 491 521 283
          E-mail: prohlidky@broumovsko.cz

www.klasterbroumov.cz

Klášter je otevřen v dubnu až říjnu:

http://www.klasterbroumov.cz/cs/oteviraci-doba-klastera


Při prohlídce kláštera budete moci spatřit repliku Turínského plátna a v klášterním sklepení dočasně umístěné "vamberecké" mumie.

Muzeum Broumovska

Informace a propagační materiály získáte v Muzeu Broumovska
(areál benediktinského kláštera, 1. patro):
květen - září: sobota a neděle 8.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00

  • Historické jádro
  • Měšťanské domy
  • Stará radnice
  • Klášterní kostel sv. Vojtěcha
  • Farní kostel sv. Petra a Pavla
  • Kostel sv. Václava
  • Špitální kostel sv. Ducha
  • Hřbitovní kostel P. Marie

Teplice nad Metují

Adršpach - www.region-adrspach.cz

Krkonoše - www.region-krkonose.cz

Orlické hory - www.region-orlickehory.cz

Špičák u Ruprechtic

Špičák u Ruprechtic

Špičák (880 m nad mořem) je nejvyšší vrch pásma Javořích hor a současně nejvyšším vrchem Broumovska. Na vrcholu je umístěna rozhledna, umožňující pohled na široké okolí. Lze vidět polskou Hejšovinu, Orlické hory a za pěkného počasí Kralický Sněžník i vrchol Pradědu. Uvidíte Bor, Turov, Stěny s Hvězdou, Ostaš, Teplicko Adršpašské skály, Vraní hory, Rýchory a Krkonoše se Sněžkou. Na polské straně navazují Góry Kamennie a Sowie.

Polské příhraničí

Přístup přes četné turistické a motoristické  přechody

Turisticky značené  cesty v okolí , např. cesta na Ruprechtický Špičák (Javoří hory) s rozhlednou -  pohled na: Krkonoše, Teplické skály,  Broumovskou kotlinu se Stěnami a Hvězdou, Ostaš,  Stolowe góry s Hejšovinou, Kladská kotlina,  Orlické hory, Kralický Sněžník, Praděd, Góry Sowie a Kamienne.

Značené cyklostezky po širokém okolí ( např. do Teplic nad Metují - Teplické skalní město a pokračuje až do Adršpachu ). Javoří hory, Broumovské stěny, Olivětín-Otovice-Polsko ( např. Wambeřice)  Viz CYKLOMAPA v menu Sportovní vyžití.


Turistické přechody do Polské republiky: Ruprechtický Špičák, Janovičky (Gluszyca, Walim ,góry Sowie...) Šonov, Otovice, Božanov ( cesta do  Vambeřic, Karlów, Hejšovina...), Božanov -   Studená voda, Machovský kříž nad Božanovem (výstup na Hejšovinu )                              

Přechody do Polské republiky pro automobily: Otovice ( např. Kladsko, Vambeřice), Meziměstí (např.  Basilica minor Krzeszów- perla baroka, nově opravený komplex církevních staveb s mauzoleem Piastovců, Sowie góry....) Zdoňov