Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan > Dění v obci s fotografiemi > Dění v obci - foto 2011

Dění v obci - foto 2011

8.obecní ples v kulturním domě 21.ledna 2011. Bohatá tombola a občerstvení. Dobrou náladu a příjemné posezení zajistila hudba a především samotní návštěvníci.

Opět bohatá tombola

Ani jednou nevynechali!

Parket před půlnocí

A teď to roztočíme!

 

 

 

 

9. ročník saňových závodů psích spřežení Janovičky a mistrovství ČR. Pořádá Musher Club METUJE Červený Kostelec. Pohled na jedno místo na trati. Psí spřežení a musheři - napínavé a plné neočekávaných zážitků.

Vybrat místo v první řadě....Ale ta zima!

Musher se svojí smečkou na trati.Plné nasazení

 

 

 

Rozplést psy a znovu na trať!

Dnes končíme, uzavírám trať.

 

 

 

 

Dětský maškarní karneval - kulturní dům 15,00 hodin, 27.2.2011. Opět velmi zdařilá akce pro děti. Skvělý klaun - velmi rychle si přítomné získal. Výborně organizoval, umně zabavil a rychle odstranil ostych i těch nejmenších. Karneval byl velmi pracovní - tančilo se , soutěžilo a především se všichni (včetně rodičů!) výborně bavili. Milé ženy organizátorky, poklona a obdiv. Klaune, přijď zase!

KLAUN - hlavní postavaPoslední porada, ostatní v zálozeVýborné břišní tanečnice

 

 

 

 

Představení masekOkouzlení klaunemSněhuláček se představuje

Vosa s beruškou

Další ukázka šikovnosti maminek

Soutěž - kdo se strefí?

Maminka drží palceKdo je silnější? KLAUNE POMOZ!Úkol je třeba splnit co nejdříve!

 

 

 

 

Motýlek se vznáší nad parketemPapírová bitvaOdměnění nejlepších

 

 

 

 

Vítání nových občánků 27.února 2011 v kulturním domě za účasti představitelů obce, rodičů a příbuzných. Přivítali jsme dnes 4 nové občánky. A přijdou další!

MichaelaŠtěpán

Martina

 

 

 

 

AnnaZákl. umělecká škola BroumovDěti z MŠ Olivětín

 

 

 

 

StarostkaPodpis do pamětní knihyRodiče s předsedou kulturní komise

 

 

 

 

PřípitekMartinka už je spokojenější, patří do obcePohled do sálu

 

 

 

 

Oprava klenutého mostku postaveného vroce 1938. V roce 1980 byl mostek opraven a letos již potřeboval generální opravu. Mostek byl odkryt až na klenbu z cihel,která byla vyspravena, opláštěna betonovou mazaninou, pokryta izolací a odvodněna. Opraveny podpěrné i návodní zdi a znovu je připraven věrně sloužit. Odbornou opravu provedla firma Svoboda. Počátek dubna 2011.

OpravujemeOpraveno

12.dubna byl promítán film pana T. Magnuska Bastardi v kulturním domě. 15.dubna byl promítán další film Pamětnice, jehož byl pan Magnusek producentem. Na závěr byla beseda, na kterou pan Tomáš Magnusek přijel osobně. A byla to beseda velmi zdařilá, trvale déle než samotný film. Besedníci byli velmi spokojeni.

Neformální prostředí

Pan Tomáš MagnusekBeseda velmi bezprostřední

 

 

 

 

29.4. 2011 - stavění májky

ZdobeníStavěníKolaudace

 

 

 

 

30. dubna - pálení čarodějnic, průvod s lampiony a čarodějnickým dorostem k hranici těsně před Filipojakubskou nocí.

Nadějný dorost se schází VýkvětPoslední úpravy před odchodem

 

 

 

 

Autem nebo tradičně na koštěti?Nakonec po svých!Ta stará už musí pryč!

 

 

 

 

Hranice už hoří a všechno špatné s ní.Ještě ohňostroj... Tak zase za rok!

 

 

 

 

4.května, kulturní dům. Beseda s herečkou paní Jaroslavou Obrmayerovou a zpívajícím právníkem, panem JUDr. Ivo Jahelkou. Moderoval režisér a filmový producent pan T. Magnusek. Velice příjemný a intimní večer. Legrace i poučení, zábava i bezprostřední beseda.

paní J. Obermayerová a pan T. Magnusek Zvídavé obecenstvoDotazy zajímavé...Dotazy podrobnéPane doktore, ještě chvilku strpení...Loučení s velmi milou a příjemnou paní

Prosím, vyprávějte!Písničky a divácké dotazyByl jste skvělý!

7.května, salonek kulturního domu. Vítání nových občánků, dnes dva a další dva se omluvili.

Vystoupení ZUŠ BroumovDva noví občánnci v HeřmánkovicíchPřivítání dětmi z Heřmánkovic

Předseda kulturní komise MUDr. Z. Přecechtěl Podpis do pamětní knihypaní starostka

Rodiče DominikaSlavnostní přípitekSestřenice s bratránkem

4.červen - hřiště TJ Sokol: Dětský den. Opět velice zdařilý. Pěkné počasí, výborná organizace, velmi dobrá účast. A především nadšení dětí, pestré soutěže a ukázky Městské policie Broumov, Záchranné zdravotní služby Broumov, mašeři se svými psy z Červeného Kostelce a Hasiči Jetřichov. Chválíme pořadatele a děkujeme dívkám, které přišly pomoci.

Zahajujeme! Paní starostka a paní místostarostkaPaní instruktorkaA teď já sama!

Plechovky, třeste se!KroužkyDnes se to musí povést!

Ale to je pěkný had!Naši staří známí, za chvíli už budou vozit dětiUž vozí!

To je povezení!Pérko za klouboukem, pardon , růže!Splněno!

A copak máte nového?Záchranná zdravotní služba je tu!Instruktáž

Co si asi vytáhnu?Hurá, honem do pěny!Rodiče hlídají, aby děti nezabloudily

To je něco!A teď umýt!

 

Pokračování dětského dne - 30.června - kulturní dům - Kouzelník WALDINI. Pan WALDINI byl výborný. Nejenže umí kouzlit, ale jak vtáhl děti do děje bylo úžasně.Číslo s dřevěnými králíčky v dřevěných kloboucích obecenstvo doslova prožívalo a nedalo se zmást různými četnými úskoky pana kouzelníka. Vše dokázalo odhalit - ale PAN kouzelník nás stejně překvapil, spíše dostal! Jeho kouzla byla hravá a plná překvapení, obecenstvo spolupracující a pozorné, zkrátka vykouzlil nám pěkné odpoledne. A nakonec všem dětem obecní úřad spolu s kouzelníkem vyčaroval cukrovou vatu.

Moc a moc děkujeme!

Pan WALDINI a jeho asistentkaKouzelné představení začínáPrvní pomocník

 

 

 

 

Atmosféra výborná, obecenstvo spolupracuje

TvořeníDárky dětem

 

 

 

 

2. pomocník - nyní turecký pašaVynikají králičci v klouboukuDalší spolupracovníci

 

 

 

 

"Mlynáři"Kouzelné pečení sušenekDenisa a Klárka začarovaly prstýnek

 

 

 

 

A najít jej musila až Barborka!Složitá kreace s "padákem" ( deštník na zádech "pilota")Odměna všem - cukrová vata

 

 

 

 

A jak chutná!To nás ale je!Ukázněné čekání na cukrovou vatu

 

 

 

Výjezdní zasedání zastupitelstva v osadě Janovičky dne 22.července 2011. Jednání se účastnili i zástupci několika polských příhraničních obcí.

Starostka vítá přítomnéÚčast byla velikáHostté z Polské republiky

 

 

Osadníci Janoviček

 

 

 

 

 

2. ročník soutěže "Malé letní dovádění" - 30.července v Božanově. Soutěž 14 družstev obcí sdružených v Dobrovolném svazku obcí Broumovska. Malé letní dovádění je od loňska spojeno se zábavou a vysokou mírou soutěživosti. Protože v každém družstvu jsou zastoupeny všechny věkové katagorie, udržuje si klání napětí, velké nasazení a odhodlání soutěžících, překvapení a smysl pro fair play. Letos zvítězili Vernéřovičtí, třetí jsme byli my.

NástupNaše nadějné družstvoPorada mezi soutěžemi

 

 

 

 

ObčerstveníVýsledková listinaJsme na bedně!

 

 

 

 

30. července 2011 - natáčení filmu pod pracovním názvem Školní výlet. V dubnu pan Tomáš Magnusek byl naším hostem v kulturním domě. Předvedl nám svůj film, pak následovala beseda. V květnu přivedl paní Obrmayerovou a pana JUDr. Jahelku. A opět beseda s ním. A z ní vyplynul slib, že nás pozve na natáčení svého nového filmu. A slib splnil! Pozval své věrné besedníky z Heřmánkovic do Láznní Bělohrad do lázeňského hotelu na natáčení a my jako kompars sledovali dění na scéně. Známí herci, příjemná atmosféra, pohled do zákulisí. Pro nás překvapení, pro štáb a herce perná práce. Ale bylo to velice zajímavé.

Natáčené jedné části Pohled do sálu Všichni natáčejcí- herc, štáb

 

 

 

 

13.srpna 2011 - Za poklady Broumovska. Koncert ORBIS TRIA v kostele Všech svatých. Opět velmi úspěšný koncert mladých umělců hudebního festivalu v kostelích Broumovska. Kostel obsazený do posledního místečka vyslechl Klavírní trio Dumky, opus 90 A. Dvořáka, Dvojhlasé invence ( housle, violoncello) J.S. Bacha a Trio pro housle, violoncello a klavír č. 1 c-moll, opus 8 D. Šostakoviče. Dumky byly jedinečné.

Příjemné očekávání Strhující zaujetí Stanislav GallinPetra VilánkováPetr Malíšek

25.8.2011 - cyklistický závod Okolo Broumova. Závodníci projížděli přes Janovičky a Heřmánkovice a OÚ zajišťoval pořadatelskou službu. Pár pohledů ze stanoviště č. 25- závodníci se jen mihli a dál vzhůru do kopců.

fotoalbum 2011fotoalbum 2011fotoalbum 2011

Prázdniny naší mládeže. Skupina zapálených cyklokrosařů si za pomoci rodičů vybudovala malý areál pro svoji zálibu. A v areálu jste je mohli vidět po celé prázdniny.

Sestava na startu A jedna slečna!StartOdvaha  a jistota nechybíRychlost......zručnost

30.září v kulturním domě uspořádal obecní úřad besedu s hereckými legendami ( již druhou!). Režisér a producent pan Tomáš Magnusek přivedl paní Miriam Kantorkovou a pana Ladislava Županiče. Hosté výborní, obecenstvo tradičně vnímavé a spontánní. Velmi příjemný večer.

Pan T. Magnusek uvádíHosté večera Paní M. Kantorková

 

Pan L. Županič"Veselé příběhy z natáčení"Krásné zaujetí příběhem

9.12. vypouštění balónků s přáním pro Ježíška:

Milý český Ježíšku, děkujeme Ti , že jsi nás, děti v celé naší zemi, celý rok chránil. Nyní si moc přejeme, abys udělal kouzlo a tím kouzlem bychom byly my, děti v naší zemi i všude na světě , ale i naši rodiče, přátelé, prostě všichni hodní lidé pořád šťastni, spokojeni a zdrávi. Také u Tebe prosíme o hezké dárky na Vánoce. A kdybys ještě mohl udělat veselou třpytivou zimu, bylo by to úplně nejkrásnější.

Scházíme se a vybíráme si balonkyPřipravujeme si přáníA na povel z radia start!

V neděli 18.prosince v podvečer jsme se v hojném počtu opět sešli v kulturním domě na další besedu s legendami. Tentokrát k nám pan Tomáš Magnusek přivedl herečku paní Evu Hruškovou a jejího muže, herce a profesora, pana Jana Přeučila. Zažili jsme krásné tři hodiny ve společnosti výborných lidí, dynamického a strhujícího mistra Přeučila, který spolu s panem Magnuskem a paní Hruškovou vytvořili výbornou atmosféru, že se nám ,ani hostům , nechtělo domů.

Pan T. Magnusek představuje hostyHosté se zdraví s divákyPan Jan PřeučilPaní Eva HruškováPředání odměny v soutěži pro divákyNeúnavný herec

Vyvrcholení příběhuLoučení s divákyPaní starostka se loučí s hosty

29.prosince jsme se sešli v kulturním domě se zastupiteli na tradiční vánoční schůzi zastupitelstva.Nejprve nás uvítaly děti z mateřské školy Heřmánkovice a pak heřmánkovické děti z MŠ Olivětín. Pak skládání účtů a předání odměny panu Herbertu Brause za výborná umístění ve sportovních soutěžích a přeborech. Mladý pan Brause je velmi nadaný judista. Na konci přípitek a beseda.

MŠ HeřmánkoviceMŠ OlivětínDokumentace pro rodinná albaPředstavitelé obcePan Herbert Brause s paní starostkouSpolečné posezení

A je tu závěr roku! Před půlnocí 31. prosince 2011 a v prvních minutách 1.ledna 2012 jsme si připili na nový rok 2012 a podívali se na ohňostroj. Ať je tedy ten nový rok stejně úspěšný a jiskrný jako náš ohňostroj a ať jsme ve zdraví vidět na akcích naší obce! A něco pro naše holandské občany. HAPPY AND MERRY NEW YEAR DUTCH FRIENDS!

PřípitekČást krásného ohňostrojeMezinárodní přípitek